J Izvēlēties tos akmeņus, kuri jums instinktīvi patīk. Skaitās, ka dārglietu un akmeņu valoda - ir jūtu valoda. Jūsu akmens ir tieši tas, pie kura jūs gribat pieskarties, gribētu nēsāt, tādā krāsā un formā, kura stimulē jūsos reakciju, vajadzību ņemt viņu rokās. Tikai noteikts akmens var dot jums energiju, iespaidot to, kas notiek jūsu dzīvē noteiktā laika posmā. Bet nākamgad viss var pilnоbā izmainīties. Šodien jums vajadzīgs zaļš akmens, tāpēc ka jums nepieciešami miers un līdzsvars. Pēc nedēļas jums palīdzēs energijas pilns sarkanas krāsas akmens. Kad akmens izpildīs savējo "darbu", ir nepieciešams pateikties tam. Nežēlojiet, varat aizdot viņu vai uzdāvināt kādam, kam tas pašlaik ir nepieciešams. Kaut arī akmeņiem tika piešķirtas gan ārstnieciskās, gan maģiskās spējas, biežāk akmeņi un juvilierizstrādājumi tika izmantoti ne tik, lai ārstētu un aizsargātu, cik rotājumam.
Ir svarīgi atvērt savu sirdi akmeņiem. Uzticēties savai intuīcijai un jūtām. Neizmantojiet savu prātu, lai izskaidrotu vai racionalizētu tos. Jūs varat vēlēties turēt akmeni, kas atbilst jūsu zodiaka zīmei, bet neierobežojiet sevi tikai ar šo akmeni. Ļaujiet savam augstākajam es vest sevi pie akmens, kas jums noteiktajā brīdī nepieciešams, tā specifiskās krāsas vai īpašību dēļ. Pārdomājot savu izvēli, viens vai divi akmeņi var piesaistīt jūsu uzmanību. Šie ir tie akmeņi, kuriem jāpaliek ar mums.
AKMENS TĪRĪŠANA
Kā mēs vislabāk varam attīrīt savu akmeni, izmantojot dažādas litoterapijā pierastas metodes:
Attīrīšana ar ūdeni. Savas litoterapeita pieredzes laikā esmu bieži izmantojis šo metodi, un atzīstu to par visnotaļ efektīvu. Metode ir vienkārša, akmens tiek novietots tekošā ūdenī, un atstāts tajā uz nenoteiktu laiku, paļaujieties uz savu izjūtu. Šajā metodē var izmantot krāna ūdeni, bet viennozīmīgi labāk ir izmantot dabīgu strautu. Ja tāds ir pieejams, tad akmens būs neizsakāmi pateicīgs. Pamatoju kamdēļ, no dažādām teorijām ir iespējams saņemt informāciju par to, ka krāna ūdens zaudē lielu daļu savu enerģētiku, tamdēļ, ka tas tiek ar spiedienu saspiests, līdz ar to tam veidojas energoinformatīvie kropļojumi. Pie šīs metodes der pieminēt, ka ir dažādi akmeņi, kurus nedrīkst likt ūdenī: hrizokollas, ģipši, talki u.t.t. Attīrīšana ar sāli.
Šo metodi var uzskatīt kā vienu no ekonomiskākajām metodēm, taču tā ir visnotaļ graujoša lielākai daļai no akmeņiem. Es šo metodi ieteiktu izmantot tikai uz kristāliem, kuriem poru saturs ir tuvu nullei- neuzkrās sevī sāli un netiks sagrauti. Metode ir vienkārša, tiek izvēlēts trauks, tajā tiek ieliets silts ūdens un iebērta sāls- ieteicama jūras sāls. Materiālu tajā atstāj uz nenoteiktu laiku, ieklausoties savā intuīcijā, tā pateiks priekšā, kad akmens būs tīrs. Pēc šīs metodes iesaku akmeni zem tekoša ūdens noskalot no sāls. Attīrīšana ar skaņu.
Šī metode ir visnotaļ dārga un sarežģīta, taču tiek uzskatīta par efektīvu, tajā izmanto Tibetas zvanus (attēlā), dārga tā ir zvanu iegādes dēļ. Daudz litoterapeitu min, ka zvanu vietā var izmantot kamertoni, tamdēļ, ka pareizi veidotu Tibetas zvanu iegādāties ir visnotaļ grūti, jo tos nereti ražo kā suvenīrus, dažādas firmas, neievērojot nekādus skaņas nosacījumus. Tibetas zvans Metode pamatojas uz to, ka zvanā tiek ievietota samta lupatiņa, un uz tās novietots akmens, lai no vibrācijas nesasistu akmeni. Vadoties pēc izjūtas, ir iespējams ar laiku saklausīt, kāds tonis zvanam ir pirmajā sitienā, un kāds tonis kļūst pēc laika, kad akmens ir attīrījies, tas ir izteikti dzidrs.Šai metodei nav ierobežojumu, ar to var attīrīt visus akmeņus, izņemot sevišķi trauslos.
Attīrīšana ar vīraku. Šī metode ir visnotaļ populāra, strādājot ar akmeņiem ikdienā. Tiek izvēlēts vīraks, ieteicams asākas smakas un akmens tiek novietots, gruzdošā vīraka, dūmu plūsmā. Pēc mirkļa iespējams just, ka akmens ir tīrāks.
Attīrīšana ar ametista kristālu.
Šī metode ir viena no visspēcīgākajām un dārgākajām. Tiek izmantota ametista drūza, kura ir vismaz 10 reizes lielāka par attīrāmo akmeni. Akmeni novieto uz drūzas un atstāj uz nenoteiktu laiku. Ar šo metodi var attīrīt jebkuru akmeni, jo attīrīšana notiek tikai enerģētiskā līmenī.
Attīrīšana ar zemi Agrāk litoterapeiti, plaši pielietoja šo metodi, kura pamatojas uz akmens ierakšanu zemē un atstāšanu uz nenoteiktu laiku, attiecīgi akmens visu lieko enerģiju atdos zemei. Mans ieteikums izmantojot šo metodi, izrakt izvēlētajā vietā nelielu bedrīti, ielikt akmeņus keramikas podiņā- puķupodiņā, un to ierakt kopā ar akmeņiem, lai atvieglotu sev akmeņu atrašanu. Metode pielietojama dažādiem akmeņiem, taču nav ieteicama mitruma jūtīgiem materiāliem.
Attīrīšana ar lūgšanām. Bieži izskan litoterapeitu vidū arī šāda metode, ka attīrīt akmeņus var ar lūgšanu, un tās var būt dažādas lūgšanas, galvenais nosacījums ir, lai tā ir pašiem pieņemama, un to ir iespējams izpildīt no sirds. Šo metodi var izpildīt ar jebkuru no minerālajiem materiāliem.Uzturiet tīras domas, lai pasargātu sevi no negatīvajām tieksmēm, kas atgriežas pie jums kā bumerangs. Tieši tas ir iemesls, kāpēc radušies daudzi stāsti un mīti par nelaimi nesošajiem akmeņiem. Tas nav akmens, bet domas un apņemšanās, kas nes sevī šīs negatīvās enerģijas. Tā ir akmens valkātāja apziņa, kas veido šos nostāstus. Iedvesiet sev, ka jūsu akmens nu ir tīrs un gatavs palīdzēt jums ar savu gaismu, ka akmens ir jūsu sabiedrotais vai enerģētiskais draugs. Tad izmantojiet to, nēsājiet to, mīliet to! Ziniet, ka jūs un jūsu akmeņi piedalāties evolūcijas ciklā.
Saka, ka pret skaudību labi pasargā sūnu ahāti. Auniem, Strēlniekiem un Zivīm no skaudības labāk sargāties ar sarkanā koraļļa vai hrizoprāza palīdzību.
Labs amulets pret apkārtējo raidītajām negatīvajām enerģijām (naids, meli, ļauni nodomi vai pieburšana) varētu būt ametists, kalnu kristāls, malahīts, šerils (melnais turmalīns), zaļā un sarkanā jašma.
No psihiskās un informatīvas iedarbības palīdzēs pasargāt berils. Tātad, dodoties uz darba sapulci par budžeta pieņemšanu vai plānu izstrādi nākamajām gadam, līdzi ņemiet rotu ar berilu :) No zagļiem un māju apdraudošām briesmām – granāts, hrizolīts, berils.
Uz uzņēmēja darba galda vēlams turēt jebkādas krāsas ahātu, izņemot melno ahātu. Ahāts palīdz aizstāvēt savas intereses, uzminēt konkurentu plānus, būt ideju ģeneratoram un pasargās no ļaunas acs. Onikss iedrošinās, palīdzēs aizstāvēt savas intereses. Mēness akmens ir apveltīts ar pārliecināšanas spējām. Kopā ar ahātu tas palīdzēs sarežģītu lēmumu pieņemšanā. Tātad, uzņemuma vadītāji ieteicama rota ar ahātu un mēness akmeni. Arī citrīns var palīdzēt kļūt izlēmīgākam, būt „pašam par kungu savā namā”. Celt pašapziņu palīdzēs smaragds un rodonīts.
Mīlestības talismani ir kalnu kristāls, un tirkīzs. Kaislības vīrietī izsauc sarkanais granāts un hrizolīts. Sieviešu laimes akmens – sūnu ahāts.
Akmens un veselība.
Vai akmens var ietekmēt cilvēku? Ja pieļaujam iespēju, ka psihiskā un fiziskā pasaule ir ļoti saistīta un, ka cilvēka fiziskais ķermenis ir dažādu mikroelementu sakopojums, tad, pilnīgi noteikti, akmenis var ietekmēt cilvēka stāvokli. Akmeņiem piemēt milzīgs enerģētiskais potenciāls. Daudzi cilvēki, īpaši tie, kuriem ir pastiprinātas sensorās spējas (piemēram, rīkstnieki, dziednieki), paši var pārliecināties, ka ikvienam akmenim ir savs noteikts enerģētiskais lauks. Enerģētiskā lauka noteikšanā var izmantot svārstu vai diegā iekārtu zelta gredzenu (bez iestrādāta akmens). Akmens enerģētiskais lauks mijiedarbojas ar cilvēka biolauku. Interesanti, ka dažādiem cilvēkiem svārsts vai gredzens uzrāda pastiprinātu enerģētisko aktivitāti ar dažādiem akmeņiem. Izmantojot svāŗstu vai zelta gredzenu, var noteikt akmens un cilvēka saderību. Pamēģiniet! Pozitīvas akmens un cilvēka mijiedarbības gadījumā gredzens vai svārsts veiks lielas amplitūdas apļveida kustības. Dažkārt, tīri intuitīvi skatoties uz konkrēto akmeni vai akmens rotu, var sajust, vai akmens ir sabiedrotais, vai nav. Svārsts vai zelta gredzens tikai apstiprinās šīs sajūtas. Jau no senseniem laikiem akmeņi ir tikuši izmantoti ne tikai kā rotaslietās, bet arī kā palīglīdzekļi veiksmei, laimi vai veselībai. Arī idejā par talismanu ir iekļauta šī akmens spēja ietekmēt cilvēkus un lietu gaitu. Viduslaikos kā ārstnieciskie līdzekļi tika izmantoti pulverī saberzti akmeņi. Pulveri tika lietoti iekšķīgi. Īpaši vērtīgs ārstnieciskais līdzeklis ir bijis dzintars. Tam, pulverveidā iekšķīgi lietotam, piedēvētas ārstnieciskās spējas gandrīz pret visām kaitēm. No materiālās pasaules viedokļa labvēlīgo dzintara iedarbību var izskaidrot ar faktu, ka dzintars satur dzintarskābi, kurai patiešām ir ārstnieciska iedarbība (dzintarskābe pieder vitamīnu grupai, tā uzlabo šūnu vielmaiņu, veicina organisma atveseļošanos, uzlabo miokarda vielmaiņu utml.) Interesants fakts- smēķētājiem ieteicams lietot dzintara iemuti, jo dzintars saista daļu cigaretēs esošo kancerogēno vielu.
Pēc tā, kā akmens spēj mijiedarboties ar cilvēka organismu, visus akmeņus var iedalīt divās lielās grupās: kristāli un minerāli.
Kristāli. Cilvēka organisma struktūru var salīdzināt ar milzīgu šķidro kristālu. Kristāla sīkās daļiņas kustas ar ļoti augstu frekvenci (strauji). No medicīnas ir zināms, ka cilvēka organismā katrai šūnai ir savas raksturīgās svārstības, kas kopā nosaka katra indivīda kopējo svārstību frekvenci. Ar cilvēka atsevišķo šūnu vai orgānu svārstību pētīšanu nodarbojas vesela zinātne- bioenerģētika. Bioenerģētikā tiek pētītas katra orgāna svārstības, tam esot veselības stāvoklī, un salīdzina šīs svārstības dažādu patoloģiju gadījumos (biorezonanse). Cilvēkam saslimstot, organisma svārstības izmainās. Ir izpētīts, ka, ja slimam cilvēkam līdzās novieto atbilstošu kristālu, kristāla dabiskās svārstības var līdzsvarot cilvēka organisma nepareizās svārstības, līdz tās atkal iegūst savu veselības stāvoklī esošo svārstību frekvenci.
Minerāli. Minerāli un to struktūra ir atšķirīga. Tiem ir mazāk kopīgu īpašību ar cilvēka organismu. Būtiskākā kristālu un minerālu iedarbības atšķirība ir tā, ka kristāli spēj atjaunot bojāto tas ir, spēj „labot” nepareizās svārstības, atgriezt to sākotnējā (veselības) stāvoklī, kamēr minerāli ar savu milzīgo enerģētisko potenciālu spēj ne tikai atjaunot zaudēto līdzsvara stāvokli, bet spēj dot savam īpašniekam (akmens rotas nēsātājam) jaunas kvalitātes, kas ir trūkušas harmoniskai un veselīgai esībai. Minerāli atdod savu enerģiju akmens rotas valkātājam. Skaidrs, ka agrākos laikos akmeņiem tika piedēvētas maģiskas īpašības, ko no šodienas viedokļa mēs varam aplūkot tikai kā interesantas leģendas. Tomēr, akmeņu iedarbības spēks ir realitāte, tāpēc patiesā akmens rotu vērtība ir nevis to juvelieriskā vērtība, bet gan rotā ieliktā akmens valkātājam atbilstošais enerģētiskais spēks.
Atceraties! Nevienu akmeni, sevišķi bez ietvara, nedrīkst likt plaukstas vidū un pētīt to. Akmeni japaņem ar pirkstiem un jāskatās. Nedrīkst gumzīt un spiest to ar plaukstām, tas nodara viņam gandrīz fiziskas sāpes.
Ja akmens izkritis no ietvara, jovairāk ieplaisājis, labāk viņu vairs nevalkāt. Ja akmens "nav jūsu", jūs nevarēsiet viņu valkāt. Tas kritīs nost, traucēs, spiedīs, liekot jums to novilkt.(...vai vienkārši, jūs to pazaudēsiet).Visvērtīgākie ir no sirds uzdāvinātie, vai mantotie akmeņi. Zagtie, un vēlāk daudzkārt pārpirktie akmeņi iemanto negatīvas īpašības. Atjauno viņi savas labākās īpašības tikai nonākot "tīrās rokās", bet šis akmeņu "atmazgāšanas" process ilgst paaudzēm. Tādēļ neaizraujaties ar antikvārām rotaslietām, nevar zināt, o vinas ir iemantojušas, ceļojot no rokas rokā. Protams informāciju no akmeņiem var noņemt ar dažādiem paņēmieniem, bet tomēr vieglāk un mierīgāk pašam "pieradināt" sev savu akmeni.
Akmeņu valkāšana zemāk par jostas vietu nav vēlama un pat nav pielaujama. Akmeņus valka zīda (var but arī lina, vai cita dabīgā materiāla) maciņā vai maisiņā vai dabīgā zīda diegā krūšu līmenī vai nedaudz zemāk. Akmeņus ari var ielikt krūšu kabatas vai piestiprināt maisiņā pie drēbēm no iekšpuses "laimīgajā" ķermeņa pusē (sievietēm - kreisā, vīriešiem - labā), tas veicina dažādu pozitīvu īpašību iemantošanu. lai tiktu vaļā no slimības, vai no negatīvām īpašībām akmeni valkā no sakuma negatīvajā ķermeņa pusē, bet vēlāk, kad viņs sāk traucēt parliek to "laimīgaja" pusē.
Caurspīdīgus un puscaurspīdīgus akmeņus labāk valkāt gaišajā dienas pusē - pavasarī un vasarā, raibie labāk iedarbojas rudenī un ziemā.
Nedrīksts valkat akmeņus un to rotaslietas dienu pirms jauna mēness un saules gada 5 pēdējās dienas (no 16. lūdz 20. martam), tas var sagadāt cilvēkam daudz nepatikšanu un nelaimju. Šajās dienās var valkāt tikai akmeņus-sargus –kvarcus „acis”, (piemeram tīģeracs, vanagacs, kaķacs, buļļacs,...) bet citus akmeņus ir jāattīra ar dažādiem paņēmieniem- tā pat kā katru mēnesi mēness kalendāra 3 pēdējās dienās.
Ja kāds lūdz apskatīt jūsu akmeni vai rotu, vai pielaikot to, jums noteikti jānoliek to uz galda vai kādas citas virsmas, bet nekāda gadījumā nedot to rokās. Atdodot to atpakaļ tāpat jāliek rota uz galda. Citādi jūs varat atdot savu laimi, vai paņemt problēmas no tā, kurš pielaikoja jūsu rotu.
|